200 tisíc za všechna rozšíření? Toto jsou nejdražší simulátory na trhu

Simulace jsou vskutku fascinujícím žánrem, který v posledních letech zažívá renesanci. A to nejen díky obskurním kouskům, jako je Toilet Simulator nebo Shower With Your Dad Simulator 2015, ale také díky propracovaným titulům, jež se zaměřují na atraktivní oblasti lidských činností. Specifické na těchto hrách je množství přídavků, které k nim vznikají.

Abyste získali všechna rozšíření (DLC) pro vybrané letecké či vlakové simulace, museli byste sáhnout hodně hluboko do peněženky. Ostatně všechny přídavky si k oblíbené hře kupuje jen minimum hráčů, protože nejrůznější pluginy, často od fanouškovských vývojářů, cílí na velmi speciální potřeby toho kterého fanouška.

Externí vývojáři rozšíří například leteckou simulaci o jeden zcela specifický typ letadla, dejme tomu Spitfire z druhé světové války. A to jen proto, aby oslovili malou skupinku hráčů, které toto letadlo zajímá. A ty pro změnu příliš netankuje určitý typ moderního dopravního letounu. Ne každý fanoušek letecké simulace tak musí vydat desetitisícové částky, aby si hru opravdu užil. Ale mohl by. A nutno říct, že existují tací, kdo si kupují skutečně každé rozšíření. To už pak leze do peněz.

Podívali jsme se tedy na to, které simulace patří mezi ty nejdražší vůbec, pokud bychom předpokládali nákup celé sady rozšíření.

The Sims 4 – 16 000 Kč

Ano, začneme poněkud kontroverzně. Pokud si totiž pod slovem simulace představíte hned stroje, motory, letadla a vlaky, pravděpodobně nad The Sims 4 znechuceně ohrnete nos. Ale faktem je, že letitá simulace života od EA do tohoto ranku zkrátka spadá. Stavíte si domeček, nastěhujete se do něj se svou rodinkou a snažíte se přežít všední dny bez úhony. Jde tu o co nejlepší práci, skvělé kamarády, úžasný život – stejně jako ve skutečnosti.

Při nákupu základního balíčku The Sims 4 toho obdržíte poměrně dost. Hlavní hra obsahuje různé předměty a aktivity, které vás zabaví na desítky, ne-li stovky hodin. Ale nejrůznější add-ony zkrátka patří k dobré tradici této série. Díky nejrůznějším rozšířením do hry dostanete domácí zvířata, dovolenkové resorty, upíry a tak dále. K dispozici jsou balíčky rozšiřující hratelnost, balíčky s příslušenstvím, balíčky add-onu – zkrátka na co si vzpomenete. Kdo chce mít vše, zaplatí přibližně 16 000 Kč. To je dost, byť se dá trochu ušetřit chytrým nakupováním pomocí bundle-packů.

X-Plane 11 – 35 000 Kč

Hru X-Plane 11 v našich luzích a hájích pravděpodobně nezná tolik lidí jako notoricky známý Microsoft Flight Simulator, ale vězte, že tato alternativní letecká simulace se celosvětově těší značné popularitě. Vděčí za to především svým herním silným stránkám: X-Plane 11 si totiž dává obzvlášť hodně práci s realistickou simulaci všech možných fyzikálních sil, které vás mohou ve vzduchu potkat. A na rozdíl od Microsoft Flight Simulatoru X dochází v případě tohoto titulu k nepřetržitému a kontinuálnímu vývoji. Z toho těží také řada externích vývojářů.

Cena základní hry je stanovena na 60 dolarů, tedy přibližně 1400 Kč, což na hru, která je na trhu mnoho let, není málo. Za tuto částku však dostanete vícero Global Scenery balíčků na všech kontinentech. Kdo by však chtěl disponovat celou paletou DLC, zaplatí za všech 64 rozšíření rovnou 35 000 Kč.

DCS World Steam Edition – 50 000 Kč

V případě DCS World mluvíme o jednom z nejkvalitnějších simulátorů bojových letadel v historii herního průmyslu. Prostřednictvím četných stíhaček zažijete opravdu realistické bitvy, tedy za předpokladu, že si koupíte ta správná rozšíření. DCS World Steam Edition je totiž free2play titulem, ve kterém je třeba za různé stroje zaplatit.

Pokud byste si chtěli pořídit všechna letadla, zaplatíte tučných 50 000 Kč. Jako v případě jiných simulací platí, že jen málo fanoušků nakoupí skutečně vše, a přesto se u DCS World skvěle baví. Už samotná bezplatná verze, která zahrnuje editor kampaní a další nástroje, spolu s pár nakoupenými letadly, zabaví na slušnou dobu. Hra je navíc neustále rozšiřována, naposledy o stíhačku F-16C.

Microsoft Flight Simulator X – 130 000 Kč

Microsoft Flight Simulator X už je poměrně starým železem. Tento letecký simulátor vyšel už před 13 lety a v roce 2014 byl znovu vydán na Steamu. Microsoft už pracuje na pokračování, které vypadá více než slibně. Přesto se Flight Simulator X těší z dalších a dalších rozšíření, která připravují externí tvůrci. Kdo by chtěl získat všechna, nechť si připraví částku dosahující 130 000 Kč.

Train Simulator 2020 – 200 000 Kč

Těžko se tomu věří, ale ve světě videoher jsou vlaky dražší než letadla. Train Simulator 2020 pokračuje v letité tradici nejdražšího herního bundlu na Steamu. Kdo by skutečně chtěl mít všech více než 500 DLC, musí zaplatit neuvěřitelných 200 000 Kč. Nutno říct, že za tuto částku dostanete velmi tučný balíček, který zákonitě potěší každého milovníka dráhy.

Nutno dodat, že politika, kterou Train Simulator razí, není prosta kritiky. Namísto toho, aby tvůrci každý rok přišli s novým software, pomohou si vývojáři berličkou v podobě toho, že vezmou osvědčenou hru a opatří ji číslem aktuálního ročníku. Z toho pak plyne obří počet rozšíření, která se za roky nahromadila. A jak už tomu u podobných projektů bývá zvykem, tato modularizace má nepříjemný vliv na výkon a nahrávací časy.

Přesto však mnoho hráčů nedá na Train Simulator 2020 dopustit, a to zejména kvůli všem těm možnostem, které milovníkům vlaků poskytuje.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 3.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na