Warframe je povedenou akcí hratelnou zdarma, kterou kazí technické chyby a grinding – recenze
Free to play her je na herním trhu přebytek, ale takových jako je Warframe, je naprosté minimum. Poté, co jsem shlédl pár videí, jsem šel do této hry s velice vysokým očekáváním a po 50 nahraných hodinách můžu říct že Warframe je hra která rozhodně stojí za vyzkoušení. Ale pojďmě na to popořadě.
Po zapnutí hry máte na výběr mezi třemi třídami, které jsou ve hře nazvány jako warframe. Ve hře jich je minimálně 50 a každý má jiné schopnosti, skiny a charakteristiku. Poté zjistíte že jste Tenno, který musí uprchnout před nepřátelským generálem, jenž vás přišel zajmout. Uprchnete a pak splníte pár lineárních misí. Poté se vám ale otevře celá sluneční soustava. Postupně obsazujete veškeré planety sluneční soustavy a jiná vesmírná tělesa. Na to, abyste se mohli dostat na další planetu, potřebujete splnit pár úkolů a poté porazit bosse na přechodu mezi planetami.
Slušné zpracování
Během vaší cesty narazíte na otevřenou oblast na Zemi, což je zajímavá změna po lineárních misích a podíváte se také do otevřeného kosmu. Mise jsou opravdu zajímavé a různorodé. Bohužel po pár nahraných hodinách si začnete všímat opakovaného prostředí a základen. Hra má pár unikátních oblastí, ale těch je naprosté minimum. Ve hře je přítomný crafting systém, který ovšem není dokonalý. Po grafické stránce je tato hra opravdu nádherná, za což vděčí zajímavému art stylu a modelům postav.
Bugy a frustrace
Hra má skutečně atraktivní systém soubojů. Napomáhá tomu unikátní pohybový systém, kdy se různě kutálíte a skáčete kolem nepřátel, zasazujete jim smrtelné rány po celém těle a pak je dorazíte katanou. Pocit ze střelby je vskutku uspokojující. Nepřátelům odlétají kusy zbroje a krev či jiná životně důležitá kapalina stříká do všech stran. Bohužel ani tato hra se neobešla bez bugů. Přejdeme zcela lineární a opakující se prostředí a dostaneme se k opravdu hloupé umělé inteligenci. Nepřátelé nemají problém nabíhat do střelby, otáčet se k vám zády, vybíhat z úkrytu nebo, i když stojíte dva metry před nimi, tak vás nedokáží zaregistrovat. Bossové v této hře jsou zpracováni otřesně. V podstatě se jedná o nepřátelé, kteří jsou OP a každý třetí boss vypadá úplně stejně. Nejhoršího bosse jsem však našel na jednom z rozcestníků vedoucímu k další planetě. Do tamějšího bosse jsem vysypal všechny náboje ze všech zbraní a to do hlavy. Nic, ani to s ním nepohnulo. Hra má také problém s častými bugy. Nepřátelé se propadají skrz podlahu, mizí vám před očima a mají pokročilou technologii střílejících zdí. A příběhová stránka této hry je taky nic moc. Pár questů jinak nic, velká škoda.
Ve Warframe lze upravovat vše
Warframe se nepřezdívá Fashionframe jen tak. Ve hře si můžete vyměňovat části brnění, helmy, pláště a samozřejmě, jak je dobrým zvykem, také skiny. A to všechno lze dle chuti přebarvit na libovolnou barvu. V této hře lze customizovat všechno, dokonce i svou vesmírnou loď. Můžete si také založit vlastní klan a postavit vlastní klubovnu, celou podle sebe. Celá hra je ovšem zabalená do pay to win kabátku. Za prémiovou měnu si lze koupit všechno, barvy, warframy, dekorace, zbraně, plánky, vybavení, prostě všechno! Naštěstí nebo spíše bohužel je PvP část hry zcela mrtvá, což je podle mě obrovská škoda protože souboj mezi dvěma a více hráči může vypadat opravdu zajímavě.
Verdikt
Warframe je svým způsobem jedinečná hra. Nádherná grafika, zajímavé zpracování, art styl a obsáhlá customizace. Bohužel tato originální hra je zabalena v pay to win kabátu a hromadou chyb a bugů. I když je technická stránka této hry na neuspokojivé úrovni, tak jádro téhle hry vás dokáže uchopit na desítky až stovky hodin. Originální pohybový a zajímavý bojový systém vám zaručí kvalitní zábavu. Tato hra je však mnohonásobně zábavnější s přáteli. Takže rozhodně doporučuji sebrat skupinu vašich kamarádů a vrhnout se do hry, založit klan, plnit mise a společně postupovat dál a dál. I když na vaší pouti sluneční soustavou narazíte na hromadu bugů, tak je lze s úsměvem přejít a pokračovat dál. Tato hra je v neustálém vývoji a již teď se chystá nový update, který přidá hromadu věcí, včetně nové otevřené oblasti na Venuši. Moje doporučení je, že tuhle hru si musíte zahrát, ale připravte se na bugy a případný grinding.
Recenze mě zaujala dokud jsem se nedočetl opravdu zajímavostí jako například že je to pay2win, tvůrce recenze by si měl zřejmě zjistit co to znamená a až potom to slovo používat. Že hra po pár hodinách hraní je pořád stejná nebo něco v tom smysl… to taky úplně nechápu. Ano když ve hře dělá někdo furt to samé tak ho to omrzí, ale to je na inteligenci hráče a ne chyba hry. Hra nabízí široký obsah a pokud toho hráč nevyužije… Bugy pro mě nikdy nepředstavovaly problém ani po 8 letech hraní… je to free to play, takže nemohou nabízet… Číst vice »
Prosím odstránte toto dieťa asi odvšadiaľ netuší absolútne nič …
Toto není argument. Děkuji pěkně.
Napsat ze Warframe je P2W, je zcela zaslouzene na presdrzku… Vsechny itemy se daji nafarmit, popripade vymenit nebo koupit za platinu, pravda, ale ta se da v pohode vydelat pouhym hranim. Jak uz tot u bylo v diskuzi nekolikrat zmineno. Ze boss nesel zastrelit ranou do hlavy i po vypotrebovani vsech zasobniku? No tak asi se musi zabit jinak 😀 Takovych tam je. Bugy? Jo, obcas se nekde neco najde, ale nemyslim si, ze by to byl az takovy problem. Atd, ale to bych nejspis opakovala, co je jiz napsano v teto diskuzi. Priznavam, ze po prvnim hrani Warframe, jsem… Číst vice »
Warframe je pay to win jelikož platící hráč se zde může vyditelně zvýhodnit nad neplatícím.
Bugy tam jsou a často překazí immersion.
Pay to win znamená, že máš vyhodu kterou nemůžeš ziskat nad hrácem co si ji zaplatil. Tak se neohanej necim o cem nic nevis prosim.
Tato recenze je zdaleka nejhorší co jsem měl možnost kdy o Warframe číst. Autor to myslí dobře, ale základní informace o hře, které zde můžeme číst jsou prostě bohapusté výmysly. P2W nesmysl, bossové, pravda lehčí jsou, ale to až s namasterovanými mody. Vizuál (ty exoskelety bez obličejů jsou důvod proč jsem to začal hrát) a hlavně plynulost pohybu a boje je na takové úrovni, že to prostě většinu konkurence převálcuje. Lore a příběh je sice vykradeno z Incalu, Metabaronů (jodorowski) a Duny (herbert), ale velmi citlivě a prakticky to nepoznáte. Hrozná ale hrozná nevýhoda této hry – chybí end-content, který… Číst vice »
Autor článku očividně se vubec o hru nezajímal… Jen pro doplnění pry je hra P2W což je naprostá hovadina hra je koncipována tak aby vse bylo dostupné všem herní měna se da jak koupit tak vyobchodovat mezi hraci skiny na postavy se daji koupit v marketu teze jedine jsou tenno genny a ty jsiu placeny pres steam a to proto ze jsiu navrhovane komunitou a 70% ceny jde k vyvojari skinu jako podpora v tvorbe bugy jsou jen výmečné a systém grindeni ano to je pravda hra zabere celkem dost casu uznávám ale ma jednu z nejlepsich komunit žádný člověk… Číst vice »
jak muzes psat recenzi na neco o cem vis h***o ?! udelej si domaci ukol a neco si o te hre taky zjisti de videt ze za tech 50hodin si zustal na MR 1 a jen tak odboku si neco napsal… hur si to napsah nemohl zahrab se z5 odkud si prisel a hlavu z te diry uz neukazuj. jestli ti zatohle nekdo zaplatil tak jim dej z5 2x tolik pak se omluv a slyb ze uz nikdy nic nezverejnis…
tvl.. tak u této recenzse jsem se neskutečně pobavil 😀 ten kdo ji psal je neskutečný tukan… jak již psali hráči wf níž… u wf vyžaduje každý boss nějakou strategii, žádný boss zde nevypadá stejně a jestli někdo považuje za nějtěžšího bosse Lt. Leech tak nemám co dodat toho bosse sejmu s jednou rukou v prdeli a s druhou v nose až po loket xD je zřejmé že pistel článku strávil u wf tak 5 hodin času maximálně pokud nerozumí principům hry, což podle toho jaké kraviny napsal nrozumí. A jsem zároveň i dost nasraný, protože kvůli takovému imbecilovi se… Číst vice »
Tohle je snad jedna z těch nejhorších recenzí co jsem kdy četl. Je vidět že zde autor nemá ponětí, jak funguje systém platin ve warframu a že bossové vyžadují určitou taktiku na zabití, ať už je sebelehčí. Bejt jím, tak se spíš stydím za to co napsal, protože podle toho co píše, je vidět že měl tak ani ne 50 hodin spíše. A ne, každý třetí boss nevypadá stejně.
Tato recenze je pro lidi kteří o téhle hře nemají ponětí a tak jim tu hru doporučuji. Nové lidi nezajímá co bude po 50 a více hodinách. Je zajímá jak na ně ta hra zapůsobí. Děkuju. Autor článku – Wolficzek
aha a proto jim vnutíte do Hlavy že hra je Pay2Win ačkoliv je to Lež? Dejte si facku prosím 😉
Drahý Pane Bartečeku, nejdřív v té hře něco nahrajte, zjistěte si proč Bossovi nedáváte DMG (protože očividně nechápete systém Modů zbraní), příběhová stránka nic moc ??? Ta hra se stále vyvíjí a příběh je na F2P Hru která NENÍ PAY TO WIN !!! dost dobrý 🙂 a prosím za ten termín Pay to Win si dejte hodně, ale hodně velkou facku ….
Ani to nemusíš schvalovat,stačí žes to viděl
Ty seš vůl 😀 😀 😀
Pay 2 win ? To určitě, můžete klidně zaplatit 1 milión korun za platinu a zbraně si nekoupíte protože na ně nemáte master/LV a ten si nekoupíte. Pokud budete hrát těch 100 – 200 h. Tak zjistíte že budete mít dost věcí dvakrát, tak je můžete bezproblému prodat jinému hráči a tím si člověk vydělá na ty vaše design serepetičky nebo zbraně či fréma docela rychle a bezproblému. A co se týče farmení materiálů tak to opravdu není problém . Během 50 hodin máte všeho dost na to aby jste ten daný materiál nemuseli farmili znova. I když tu jsou… Číst vice »
já si myslím, že tento člověk nemohl hrát wf ani 20 hodin, jinak by nemohl napsat pay to win… zbraně které jsou za platinu nejsou žádné extra top ! ano jsou dobré ale není to nic závratného, nehledě na fakt že kdyby ten člověk hrál alespoň měsíc, tak by zjistil že platina se dá vydělávat i přímo ve hře… WF není hra na kterou se dá dělat recenze po 50ti hodinách, w je hra kde může udělat recenzi tak po 200 hodinách… a jak jsem psal v mém příspěvku.. tak mě ta recenze osobně nasrala, protože kdybych chtěl wf zkusit… Číst vice »
Autor článku neví o čem píše. Aby někdo napsat recenzi hodnou této hře, musel by mít nahráno minimálně 100 hodin. Warframe rozhodně není pay2win, natož pay2play. Vše se dá získat zadarmo, jen už je to otázka zmíněného grindingu. Já mám cca 300 hodin, teď jsem se do hry po dlouhé době vrátil a je to úplně o něčem jiném. Neustále vylepšování a práce s komunitou se vyplácí. Sám zvažuji recenzi na našich stránkách, abych ukázal WF v tom správném světle.
Přečti si co to znamená pay to win. Pay to win znamená že se můžeš zvýhodnit nad ostatními hráči tím že si zaplatíš. Nikdo neříká že to nejde nafarmit. Definice pay to win je ta že se placením zvýhodníš nad ostatními. Neznamená to že se takhle nemůžou normalním hraním zvýhodnit i ostatní. Jde o to že si to urychlíš. Něco si přečti dřív než začneš kritizovat článek. A nové hráče na které jsem cílil, nezajímá co bude ve hře po 100 hodinách ale co bude hned jak ji zapnou. Děkuju. Autor článku -Wolficzek
Spíš Vy byste si měl zjistit co to znamená P2W(zaplatíš si něco co tě zvýhodní a čehož neplatící hráč nemůže dosáhnout), to co Vy popisujete ve Warframe je totiž pay to progres… ale už z té recenze lze hodně poznat jak moc tomu “rozumíte”, tož asi tak.
Zdravím jsem hráč hry Warframe uz přes 4 roky a s jistotou mužů prohlásit, že tato hra neni pay to win ale pay to look. Můžeš zde platit za equip ale také nemusíš,jelikož vše co je ve hře skrze postavy a zbraně jde “nafarmit” tudíž proto se hře warframe říká fasionframe jelikož jediné za co můžeš platit jsou customizace. Toť je ode mne vše.
Problém u Warframe je takový že nemůžete psát recenzi pokud nemáte nahráno aspoň 100 – 200 hodin. Hra z počátku vypadá P2W, ale to že lidé kolem vás mají daleko lepší vybavení neznamená že si ho museli koupit za “platinu”, stačí být trpělivý. Grinding ve hře není problém, nejedná se o repetetivní proces, a stejně po cca 300 hodinách hraní už máte vetšinou miliony všech materiálů. Pokud se jedná o bugy a umělou inteligenci, ano hra je zabagovaná, ale žádný bug nekazí herní zážitek (btw ten boss který nešel zabít, víte on má na zádech hadice které se musí rozstřílet)… Číst vice »
Ti co zkouší hrát hru tak je zajímá prvních pár hodin hry, ne hra po 200 hodinách. Pay to win to svým způsobem je a pár “pěkných” bullet-spongů jsem tam taky našel. Hra není dokonalá ale i tak je to velice dobrá hra. S hodnocením 8/10 plně souhlasím.
Kolik ti zaplatil Jozefe? 20 korun? Recenzent a nový hráč je velký rozdíl, protože nováčci se nesnaží psát o herních mechanikách o kterých ani neví že existují!
hráče zajímá komplexní hodnocení hry a né prvních 5 hodin 😉 každý hráč chce vědět co může od hry v globále očekávat a p2w to rozhodně není 😉 samotný systém master ranků je nesporný důkaz že zde p2w nefunguje 😉 zajímalo by mě kolik jsi toho nahrál ty když jsi napsal další takový nesmysl…
Uplne nesnansim, když někdo rika, ze Warframe je pay-to-win jenom kvůli tomu, ze si mysli, ze hned po registraci bude mit pristup ke vsemu. Mam ve WF asi 12 000 platiny a do hry jsem nedal ani korunu. Ve WF můžete získat uplne vsecho zdarma, staci jen byt trpelivy !!!
Definice Pay to win je to že se hráč může zvýhodnit nad ostatními tím že zaplatí reálnou měnou. A to tam jde.
Jak?
Co jak jako? Vše jse sehnat ve hře ve formě plánku a vyrobit ve foundry,kupovat nemusíš nic.Detaily jsou na googlu, wikipedii ti dělat nebudu
Pay to win znamená,že si můžeš koupit výhodu za reálné peníze,kterou si normální “free to play” hráč koupit za herní měnu nemůže.To ve Warframe NEEXISTUJE.Vše jde vyrobit bez použití platiny
Josefe – ty prosím tě raději nic nepiš xD co slovo to perla… samotný strojový překlad p2w je zaplať pro vítězství. tzn zapla´t si za výhodu kterou jinak hráči nezískají.. jak bylo řečeno znamený to že si můžeš za real prachy koupit něco co ti dá výhodu kterou ve hře zdarma neseženeš.. ale tam seženeš vše i když do toho peníze nesypeš…
Warframe rozhodně není pay-to-win hra. Vše si můžeš nafarmit nebo získat jiným způsobem ve hře bez placení čehokoliv. Jen je možné si většinu předmětů koupit ale i platinu můžeš získat za trady s ostatními hráči a díky tomu můžeš mít vše co hra nabízí bez toho abys do ní vložil nějaké peníze.
Promiň, ale nohl by sis něco zjistit a nahrát před tím, než na tu hru začneš házet špínu… Ten boss kterého si nemohl zabít je krill (mise se jmenuje war). Nezabil jsi ho, protože v první fázi mu nedáváš dmg, ale shazuješ štít, a to tak, že zničíš tu “věc” na jeho zádech, on pak po útoku zamrzne a ty do něj střílíš… Tohle se párkrát opakuje, pak mu shoří zbroj a můžeš mu dávat dmg… A k té příběhové stránce… Příběh tam je, ale trvá +- 100h se k němu dostat (poslední planety), a věř mi, že za to… Číst vice »
Nováčky ve hře zajímají první desítky hodin. Ne stovky. A jestli sis všiml tak na tu hru nehází špínu. Dal jí 8/10 a řekl že je to dobrá hra a že ji doporučuje.
Proc tady na kazdeho utocis??Tvuj denni chleba trolle?Borci tady maji pravdu a radoby redaktor by mel radsi pouvazovat o zmene zajmu.Jak funguje hra jsem zjisti prave v tech tvojich prvnich desiti hodinach a to byl WF v plenkach a neskutecne neprehledny(nejstarsi hraci WF vi o cem mluvim)
I kdyz dal hre 8/10,tak vlastne vubec nevi za co a proc.
Pay2win joke na WF uz nejakou dobu koluje a je to naprosta kravina.Staci pouzit hlavu a otevrit oci.Skoro na vse potrebujes urcity mastery rank…
nováčky zajimá prvních deset hodin? Těžko.Nováčci chtějí vědět jak se hra vyvíjí i po těch 10 hodinách.NOVÁĆCI ale nepíší recenze na hru která je dlouhá stovky hodin.Shame on you
ehm promiň.. ty jsi imbecil ? 😀