Až GDPR donutila Brita zjistit si, kolik utratil ve videohrách. Výsledku se nestačil divit
Celý humbuk kolem legislativy spojený s GDPR postrčil jistého občana Velké Británie k tomu, že by si mohl zjistit, co za data o něm uchovávají různé společnosti, jejichž produkty využívá. Mimo jiné požádal také herního vydavatele Electronic Arts.
Ten jeho žádosti vyhověl a poslal mu desítky stran nejrůznějších informací, které se týkaly zejména statistik ve hře FIFA. Dozvěděl se všechno možné o svém způsobu hry, ale asi nejzajímavější položku tvořily výdaje za mikrotransakce. Utrácet je možné v rámci speciálního módu FUT (FIFA Ultimate Team), kde si hráči kupují balíčky, ve kterých mají náhodné hráče, z nichž se pokoušejí sestavit co nejlepší tým, se kterým potom nastupují do zápasů proti jiným hráčům.
Hráči obvykle nakupují po malých částkách, ale pravidelně. Málokdo si už dá tu práci s tím, aby veškeré výdaje sečetl – hra samotná takovou statistiku neposkytuje. Když tedy Brit na výpisu spatřil částku přesahující 10000 dolarů, což je přibližně 230 000 Kč, nestačil se divit. Kdyby si totiž nekupoval virtuální kartičky, mohl si pořídit třeba auto.
Příště to napište podle pravdy a ne jak se vám to hodí 😀
Jsme pro trh dojné krávy. Lootboxy by měli zrušit. Stejně jako early access hry, který jsou podvod a drtivá většina se ani nedostane do bety.
Já bych je Jakube nechal, ale hráči bych garantoval, že dostane to nejlepší třeba konkrétně u FUT za 10 otevřených balíčků, protože takto vysypou x tisíc a stejně dostanou hovno. Na druhou stranu chápu, že vývoj her je drahý, takže již nemohou vydavatelé zůstat jen u krabice a čekat kolik se toho prodá. Jo každý chce mít nej hráče hned, ale co třeba mít nějaký progres? 🙂 Lze to i bez nákupu balíčků a nezabere to ani moc času, navíc nemusím zapnout ani konzoli a vše dělat přes PC 🙂