Denuvo už nejde jen proti pirátům, ale také podvodníkům ve hrách
Společnost Denuvo uvedla na trh řešení Denuvo Anti-Cheat, které představila v srpnu loňského roku. Vývojáři a vydavatelé už si ho mohou začít licencovat, ovšem konkrétní společnosti nebo hry, které budou tento software zaměřený proti podvodníkům ve hrách využívat, tisková zpráva neuvádí.
Denuvo Anti-Cheat sází na strojové učení, podobně jako umělá inteligence VACNet od Valve. Řešení navíc netradičně využívá také hardwarových bezpečnostních systémů v procesorech od Intelu a AMD, které poskytují větší spolehlivost než anti-cheatovací mechanismy na bázi ovladače Windows Kernel. Navzdory využívání hardware by však Denuvo Anti-Cheat nemělo ovlivnit zážitek z hraní.
Cheateři představují rostoucí problém
Výhodou Denuvo Anti-Cheat je podle jeho tvůrců zejména jednoduchá integrace do už běžících projektů. Kromě toho by tento program neměl způsobovat problémy s debuggery, profilery a instrumentalizací coby základními vývojářskými nástroji.
To, že se Denuvo po protipirátské ochraně, která se u hráčů těší mimořádně špatné pověsti, pouští také do softwaru proti podvodníkům v online hrách, má jednoduché a logické vysvětlení. Tuto původně rakouskou společnost v loňském roce koupila holandská firma Irdeto, která je světovým lídrem v oblasti digitální bezpečnosti. Dosud jí však chyběla herní divize.
To, že se nyní pouští do bezpečnosti i v počítačových hrách, je nasnadě. Irdeto v roce 2018 vydalo studii, ve které 77 % hráčů uvádí, že cheateři je mohou přimět k tomu, aby přestali hrát danou hru. Je pravdou, že s rostoucí oblibou online her nabírá problematika podvodníků, kteří kazí zážitek poctivým hráčům, na důležitosti. Se střídavými úspěchy s cheatery (zejména z asijského prostoru) zápasí například trojice nejoblíbenějších battle royale akcí – Fortnite, Apex Legends a PUBG.
No tak jestli to bude fungovat stejně jako jejich DMR ochrana tak děkuji pěkně 😀