Recenze Marvel’s Spider-Man Remastered – legenda zamířila na PC
Pavoučí muž se prohoupal na stolní počítače ve své nejlepší formě, aby opět dokázal, že exkluzivity od Sony jsou dobré i pro nehráče na konzoly Playstation. Po God of War, Days Gone, Horizon Zero Dawn a Death Stranding přichází právě Marvel’s Spider-Man Remastered.
Všechny výše zmíněné porty na PC se povedli neskutečně a všechno to jsou naprosto skvělé hry. Porto jsem si nemohl nechat ujít opakovaný výlet do New Yorku v lepší verzi, než jsem hrál původně na PS4.
Sice Remaster verze vyšla již na Playstation 5, ale k tomuto opakovanému výletu jsem se na nové generaci konzolí nedostal. Zase díky tomu jsem se více těšil, až si vyzkouším PC verzi, jelikož tam bude pokrok výraznější.
Příběh hodný filmu či seriálu
Hra byla skvělá ve všech směrech, a proto nebudu popisovat každý detail buď si lze najít recenzi na původní hru přímo ode mě, nebo jakoukoliv jinou. Ale spíše se zaměřím na rozdíly PC verze a optimalizaci. Nicméně vše nemůžu nechat ladem, tak si jen tak proletíme, čím Spider-Man vyčníval.
Příběh nezačíná na úplném začátku poznávání schopností Petera Parkera, ale ani není úplně ostřílený Spider-Man, který byl měl za sebou dlouhá léta cvičení a chytání zločinců. Příběh začíná v ideálním čase kdy, již je Peter zkušený superhrdina, ale rozhodně není na svém konci. Pracuje na svých prvních vědeckých projektech pod dohledem doktora Octavia.
Řeší milostné patálie s Mary Jane Watson, která je mimochodem také hratelnou postavou na určité detektivní pasáže. Překvapivě vše na poli superhrdinské začne velkolepým zatčeným Wilsona Fiska (Kingpin), ale pak přijde útěk z vězení všech nejznámějších superpadouchů včetně Shockera, Rhina, Škorpióna a mnoho dalších.
Do toho se zapletou další zločinci, detektivka Yuri Watanabeová, nebo organizace Silver Sable či Black Cat. Vše je v luxusním mixu několika zvratů a příběh hráče absolutně vtáhne do dění a pustí až na samotném konci, kde zamáčkneme slzu ze smutku, že jsme to dohráli.
Hratelnost a plno dobrodružství
Nejen příběh je hlavním tahákem hry. Zábavný je i RPG systém, který je neskutečně košatý, a kromě nových schopností hráči odemykají a vytvářejí také nové obleky, techniku a vylepšení do všech gagetů. K získávání zkušeností a součástek je potřeba plnit spoustu vedlejších aktivit či hrát různé minihry.
Od hledání batohů a sběratelských předmětů po nádherné zpracovaném městě, přes řešení vědeckých úloh v laboratoři, nebo ve vědeckých stanicích, pokrývání zločinu, focení památek nebo odkrývání vedlejších rozvleklých příběhů.
To všechno podtrhuje slušný soubojový systém, který je inspirován Arkhamskou sérií, jen posunut o level výše. Nesmím zapomenout ani na pohyb pavoučího muže, který je také zábavný a někdy se člověk zapomene a jen tak se houpe New Yorkem.
Optimalizace a hraní na klávesnici
Teď se dostáváme k tomu důležitému a to, jak se zdařila PC verze na poli optimalizace a ovládání. Ještě zmíním, že hra obsahuje v základu i trojici příběhových DLC s názvem The City That Never Sleeps. Co se týče grafiky a optimalizace, tak ta je na jedničku. PC hráči rozhodně ocení spoustu nastavitelných grafických možností. Hru si tak mohou zahrát i na trošku horších PC s notnou dávkou ústupků, ale pokud dokážete utáhnout hru na maximální výkon, tak se nebudete moci vynadívat.
Hra obsahuje tři stupně ray-tracingu, na ten střední se lze dostat na nějakých 50 až 60 FPS dále nabízí několik variant anti-aliasingu včetně DLAA a DLSS a mnoho dalších možností nastavení. Vývojáři slibují i další rozšíření, jako nastavení hustoty pohybu ve městě a podobně.
Důležité je že hra běží velmi dobře a pokud se budete držet minimálních požadavků, jak je rozepsáno, tak budete spokojeni. Jen si vychytat to svoje ideální nastavení. Druhou otázkou je, jestli hrát hru na klávesnici s myší či gamepadu.
Osobně doporučuji DualSense pro PS5, jelikož PC verze podporuje haptickou odezvu ovladače, což rozhodně umocňuje zážitek. Hra byla i stvořen pro hraní na ovladači. Pokud dáváte přednost klávesnici, tak ale rozhodně nebudete zklamaní.
Hra se ovládání i takto dobře, a vše je slušně upraveno pro klávesnici s myší a opět nabízí možnosti, jak si ovládání upravit dle svého. Svoje DNA nezapře a haptická odezva rozhodně stojí i za další investici do pořádného ovladače.
Verdikt
Marvel’s Spider-Man byl neskutečnou hrou již na PS4 a málo která hra by se jí i na nové generaci nedokázala rovnat. Tohoto klenotu se dočkali nyní i PC hráči a podobně jako předchozí předělávky exkluzivních titulů z konzole od Sony to dopadlo na výbornou. Optimalizace na jedničku ovládání a grafika také. Po všech ostatních směrech se jednalo o neskutečnou hru a tou i nadále zůstává i ve své další verzi.
Komentujte