Apex Legends je zaplaveno podvodníky z Číny. Komunita prosí o regionální zámek
Prakticky žádná oblíbená hra není v současnosti prosta podvodníků, takzvaných cheaterů. A platí, že čím je ten který titul oblíbenější, tím více vykuků se na něj lepí. S problémem se potýká také aktuální hit Apex Legends, jehož tvůrci z Respawn Entertainment už zrušili účty stovkám tisíců hráčů. Stále to ale nestačí.
Obzvlášť špatná situace panuje na asijských serverech Apex Legends, kde prakticky není partie, ve které by její účastníci nenabízeli aimhacky a další podvodné kódy, aby následně ze hry střelhbitě zmizeli. Situaci jsme se vydali ověřit na vlastní kůži a můžeme potvrdit, že hned v první hře jsme do týmu nafasovali hráče, který do chatu pouze chrlil nejrůznější kódy, jež odkazují na čínský messenger QQ, kde se u dotyčných dají koupit cheaty. Podobní hráči přitom otravují hru i na evropských či amerických serverech.
Proto komunita na sociální síti Reddit volá po takzvaném “region-locku”, tedy regionálním zámku, který by umožnil nevpouštět čínské hráče do her, jež by tento zámek využívaly. Například uživatel FreshmeatOW argumentuje tím, že podvodníci jsou sice všude, ale že hráčská kultura v Číně je jimi nejsilněji ovlivněná. Volá po tom, aby Respawn Entertainment situaci co nejrychleji vyřešili, jinak hrozí, že Apex Legends skončí jako PUBG.
Proč jsou podvodníci převážně z Číny?
Na rozdíl od západních kultur není v Číně používání cheatů bráno jako něco špatného. Mnohem více se zde použití nedovolených metod bere jako vychytralost. Zcela běžné je například podvádění žáků ve školách. Například v roce 2013 se učitelé na jedné ze škol pokusili zamezit podvádění u takzvaných Gaokao zkoušek. Pomocí detektorů kovu a dodatečného personálu odebrali žákům jejich chytré telefony. V důsledku vypuklo ve škole povstání, při kterém se školní personál musel uzamknout v jedné z místností, na jejíž okna následně žáci vrhali kamení a vykřikovali hesla, že žádají férovost, což znamená, že mohou podvádět.
Osobně jsem se s timto podváděním setkal u hry The Division ze strany ruských hráčů. Navíc rusáci mají problém dodržovat i nepsaná pravidla pro fér hru mezi samotnými hráči.
a to ze maji makro od znamych firem to nikomu neva
do pi..
Každá online hra je pay to win, zvyknete si. Jako free hráč máš smůlu admin tě pošle rovnou do zadele. A možná tě do týdne oblozi o účet, vykrade vám účet a když si budeš stěžovat řekne nemáš sdělovat nikomu heslo a udělá z vás 40ti leteho vola
Uplne jak rikaj mužou k tomu připojit i rusaky a korejce ti taky nejdou pro cheat daleko i tak zustava problemem anti chetova ochrana jestly hra použiva tu samou jako BF5 tak je odsouzena k zaniku
Co to je za kravinu zamknout přístum někomu protože NEUMÍM udělat hru tak aby v ní NEŠLO cheatovat!!! to je jak kdyby vám výrobce dveří od vašeho domu řekl, že sice jeho dveře odevře každý zloděj co si koupí paklýč z číny ale že se nemusíte bát protože všem číňanům zakázal vstup na burzu paklýčů…
No tuhle hru hraji a popravdě si myslím, že jsem se minimálně 4x už s nějakým tím podvodníkem potkal. 🙂 Je to k nasrání, ale když je to freečko tak je to prostě tak no, možní by pomohlo něco jako na steam kde se setkáváte s hráči, kteří jsou ověřeny telefonním číslem.
K cemu jsou ty bany dobry kdyz je to f2p?
Tak jsou různý bany…Account ban jen na účet, IP ban kdy vám to blokne přístup z IP adresy při použití jakýkoholi účtu, hardware ban kdy to blokne přístup z danýho PC (at se připojí na jakýkoli účet a z jakýkoli IP adresy).
Account ban ti je u f2p hry uplne naprd.
IP ban se dnes snad uz ani nedava, protoze je velmi problemovy.
Hardware ban je u PC nesmysl.
Respawn Entertainment už zrušili účty stovkám tisíců hráčů.
Když si přeložíte Respawn Entertainment taky vám ta věta přijde neuvěřitelně vtipná?