CD Projekt už počítá s pokračováním Cyberbunk 2077. Chce vytvořit novou sérii
CD Projekt nemá se svým připravovaným kouskem Cyberpunk 2077 zrovna malé ambice. Ba právě naopak, připisuje mu větší potenciál než jaký viděl u Zaklínače. Vzhledem k tomu, že uvádět na trh novou značku je vždycky velmi složité, nemůžeme se divit tomu, že Poláci už dnes počítají s Cyberpunkem jako s celou sérií. Pokud tedy nepůjde o propadák, pokračování jsou v podstatě zaručena.
Přinejmenším licenční podmínky má CD Projekt dobře ošetřené. Tvůrce a majitel předlohy Cyberpunku, Mike Pondsmith, prohlásil, že mají jeho svolení k tomu “vyvíjet hry, dokud peklo nezamrzne”. Jedno omezení ale přeci jenom najdeme – polská společnost může ve svých titulech využívat pouze období po roku 2077, jak už napovídá název první hry. Vše předtím zůstává v rukou Pondsmithe. Cyberpunk je stále živá značka nejen v herním prostředí, a proto je toto rozdělení více než logické. Autor předlohy může popouštět meze své fantazii podobně jako CD Projekt, byť už to nebude jako dříve a přinejmenším některé otázky spolu obě strany musí konzultovat.
“Když píšu nové věci, mluvím s nimi (CD Projektem – pozn. red.), aby věci v roce 2030 pasovaly s těmi v roce 2077. Díky tomu mají možnost pokračovat a vymýšlet nové záležitosti – dokud se koordinujeme.”
Je to důležité třeba ve chvíli, kdy Pondsmith nechá některou ze svých ústředních postav zemřít. Stalo se to právě nedávno a vývojářský tým o tom byl informován.
Cyberpunk 2077 je náročný projekt a CD Projekt dobře ví, že na něm závisí jeho budoucnost. Ostatně, firma už není tak svobodná jako dříve, když pokládala základy série o Zaklínačovi. Dnes jsou její akcie veřejně obchodovatelné a vedení se do značné míry musí zodpovídat akcionářům. Evidentně nechce nic uspěchat, zásoby kapitálu ze Zaklínače jsou značné, a tak mají Poláci dost času na vývoj, který také náležitě využívají. S vydáním tak nelze počítat dříve než v roce 2018.
A mělo by to stát za to!
Komentujte