Čínská vláda zasahuje proti hráčům. Nezletilí mohou hrát maximálně 90 minut denně
To, že Čína není úplně svobodnou zemí a že má tendenci svým občanům řídit každodenní život, už je nějakou dobu známo. Tentokrát si regulatorní orgány čínské vlády posvítily na hraní videoher. V zemi totiž masivně přibývá případů závislých mladistvých na hrách.
Vláda Čínské lidové republiky proto připravila novou regulaci, která omezuje přístup ke hrám lidem mladším 18 let. Ta je poměrně přísná, protože v pracovních dnech omezuje maximální dobu hraní na 90 minut. O víkendu se tato doba prodlouží na 3 hodiny denně. Mezi 22:00 a 8:00 je potom hraní zcela zakázáno.
Omezeno také utrácení ve hrách
Zároveň dochází k omezení možnosti utrácet ve hrách peníze. Děti od 8 do 16 let mohou do her měsíčně investovat maximálně 200 juanů, tedy přibližně 600 Kč. Mladiství od 16 do 18 let mohou ve hře měsíčně utratit dvojnásobek.
Konflikt čínské vlády a herního média trvá už nějakou dobu. Přestože herní průmysl na dálném východě kvete jako nikde jinde, neuděloval stát od března 2018 celých devět měsíců nové herní licence. Díky tomu zažila čínská videoherní ekonomika velký propad.
Čína postupuje proti hrám velmi tvrdě
Čínská vláda v minulosti také zakročila proti zobrazování násilí ve hrách, což vedlo k velké cenzuře, případně autocenzuře vývojářů. S vládou spolupracují i velcí mediální giganti, jako například Tencent, který do svých her už v minulosti implementoval opatření, jež měla vést ke snížení jejich konzumace mladistvými.
Nová státní opatření jdou ale o pořádný krok dále. Pravidla jsou s okamžitou platností zavazující pro všechny konzumenty a vydavatele v Číně. Vlády nyní pracuje na identifikačních systémech, které umožní policii a tvůrcům her sledovat herní časy a identity ve hrách.
Komentujte