PUBG – skiny už nebudou zdarma, fanoušci se bouří
Brendan “Playerunknown” Greene si se svým týmem v posledních měsících vydobyl u komunity Playerunknown’s Battlegrounds respektované postavení. Fanoušky těšily pravidelné updaty s novým obsahem, obcený a již velmi robustní klient navzdory Early Access fázi a hodně komunikace mezi vývojáři a hráči.
Složité počty
Momentálně jsou ale oblíbení tvůrci konfrontováni s velkou bouří v komunitě. Důvodem je oznámení časově omezených mikrotransakcí během veletrhu Gamescom 2017. V průběhu veletrhu musí hráči zaplatit 2,5 dolaru, pokud chtějí klíč potřebný k otevření zvláštní bedny “Gamescom Invitational Crate”.
Tento lootbox má obsahovat širokou škálu nových kousků oblečení, které odkazují na filmovou předlohu Battle Royale. Obě další, rovněž nové bedny “Wanderer Crate” a “Survivor Crate”, půjde otevřít zdarma, ale obsahují také pouze části jednoho nového setu oblečení, zatímco placená bedna nabízí rovnou kousky z pěti setů.
Řada hráčů si nestěžuje pouze na to, že tímto krokem jde Greene a spol. proti svému staršímu vyjádření, že hru nebude monetizovat před vydáním finální verze, ale mnohým se nelíbí ani samotná cenotvorba.
Jak už bylo řečeno, stojí jedna gamesconová krabice 2,5 dolaru. obsahuje ale pouze jeden kus oblečení. Kompletní set sestává ze čtyř kusů. Za celý outfit tak dáte přinejmenším 10 dolarů. Jenže to nepočítáme riziko, že z některých beden budou mít hráči ten který kus dvakrát – co je uvnitř, vidíte teprve poté, co jste zaplatili a bednu otevřeli. Jeden z hráčů tak spočítal, že šance na sestavení setu ze čtyř po sobě jdoucích beden je pouhých 0,065 %.
Mnohem pravděpodobnější tak je, že hráči budou za jeden set muset vydat částku mezi 15 a 25 dolary.
Po vydání už jen za peníze
Tím ale celý “shitstorm” pouze odstartoval. Dále je živen spekulacemi a obavami hráčů, že po vydání finální verze Playerunknown’s Battlegrounds již nebudou k dispozici žádné lootboxy s oblečením zdarma. Toto podezření de facto potvrdil sám Greene s tím, že to přeci nevadí, protože nové sety si nikdo kupovat nemusí, k hraní totiž nejsou potřeba.
Komunita Playerunknown’s Battlegrounds není obecně proti mikrotransakcím, ale je ochotna je akceptovat až po vydání hotové hry a pouze jako dodatečnou, nikoliv jako jedinou možnost. Obavy hráčů se nesou v duchu toho, aby nenastala podobná situace jako v Counter-Strike: Global Offensive, Team Fortress 2 a Killing Floor 2. S předměty z těchto her se neustále obchoduje na tržišti Steamu.
Jak moc se přitom dokážou vymknout ceny některých předmětů, ukázal už i samotný Playerunknown’s Battlegrounds. Za obzvlášť raritní předměty jako je plášť ze setu Playerunknown’s se momentálně platí 300 dolarů. Za kompletní set potom přes 840 dolarů.
Komentujte