Recenze Kirby’s Dream Buffet – jednoduchá a roztomilá party hra
Malou růžovou kouli zná snad každý fanoušek konzole od Nintenda. Tato kulička nedávno zářila ve hře Kirby and the Forgotten Land, která si od nás odnesla opravdu skvělé hodnocení a do dnes má své místo na konzoli Nintedno Switch.
Proto jsem ani chvilku neváhal nad možností recenzovat další hru s tímto roztomilým stvořením, i když se nejedná o žádnou velkou tří áčkovou hru. Nýbrž o malý párty titul, který jde ve stopách Mario Party Superstar, nebo Rabbids: Party of Legends.
Trošku alarmním signálem bylo, že se hra v době svého vydání prodává pouze za 375 Kč, což je na novou hru sakra málo, i když se nejedná o veliký titul. Nicméně, to zase naopak může hrát hře do karet, jelikož málo hráčů si bude vyčítat tak nízkou investici za hru.
Ona je to prostě hra s několika režimy a minihrami bez nějakého příběhu, většího postupu či vyšší přidané hodnotě. Prostě typická party hra bez jakékoliv omáčky okolo. Důležité je, zda opravdu dokáže pobavit ve hře s více hráči.
Čtyři Kirbyové jsou lepší než jeden
Zde nečekejte žádnou zběsilou podporu třeba osmi hráčů, jak už to některé hry na Switch dokázali ale spokojit se musíme s hrou v maximální počtu čtyř hráčů, a to jak v online režimu, tak i při gaučovém hraní.
Hra nabízí přesně tři režimy. V prvním jdou dva hráči u jedné konzole s dalšími dvěma řízenými počítačem, proti sobě, a to v grand režimu, který mísí všechny dostupné hry do sebe. Nebo si můžeme zvolit jednotlivý závod, minihru či battleroyal.
To samé platí u dalších dvou režimů, ale jeden nás zavede do online světa, kde se utkají čtyři hráči proti sobě. Poslední možnost je režim, kde se postaví čtyři hráči proti sobě, ale ne u jedné konzole.
Ale zpět k jednotlivým hrám. Grand režim má vždy stejné složení a cílem je mít co možná nejtlustší roztomilou kuličku. Toho docílíme spořádáním velkého množství jahod a o jahody jde především. Kdo jich má na konci nejvíce spořádaných vyhrává.
JAHODY! JAHODY! JAHODY!
Vše začíná závodem, kdy se Kirbyové postaví startovní čáru a snaží se prokličkovat na konec trati. Po cestě mohou pucovat jahody, snažit se škodit ostatním hráčům, a to jak pomocí powerupů, tak jen vlastní tloušťkou. Jahody je možné také ztrácet pády z herní dráhy. Na konci čekají na hráče tři dorty, jeden s hodnotou padesáti jahod, druhý s dvaceti a třetí s deseti.
Proto je potřeba rozmýšlet, zda je výhodné se zdržovat a sbírat cestou jahody, nebo se raději vrhnout přímo na konec pro největší dort. Pak následuje minihra, kde je možnost získat jen menší množství jahod. Minihry mi přišli na celé hře jako ty nejslabší a jsou spíše jen menší vsuvkou, aby hra po obsahové stránce tolik nestrádala.
Pak přichází opět závod a vše je završeno pořádnou bitvou. Zde z nebe neustále padají jahody a schopnosti, které pomáhají vyhazovat ostatní hráče. Upřímně zde se rozhoduje o vítězi a poraženém, jelikož i s minimem lze zde vyhrát, když trošku přeje štěstí, která se skloubí se šikovností.
Jedná se o zábavnou hru, ale bojiště jsou na jedno brdo, a ještě jich je hodně málo, takže se rychle okoukají a schopností také není příliš. Kirby se sebe umí udělat ohnivou koly, hvězdici s bodci, kámen, který udělá nárazovou vlnu, malé tornádo, nebo sliz odolný útokům.
Postupně si také hráč za úspěchy a získané zkušenosti odemyká nový obsah v podobě ozdůbek na dort, ale samozřejmě také Kirbyho. Nejen různé kloboučky, ale i celé barvy a další různé doplňky. Hra také obsahuje free room, kde se hráč může vyblbnout bez omezení, vyzkoušet si různé taktiky a powerupy.
Verdikt
Kirby’s Dream Buffet je rozhodně srandovní a zábavnou hrou ideální pro dva hráče na jedné konzoly, hodně chybí možnost hrát hru ve čtyřech u jedné televize za což je bodík v hodnocení dolu. Pak i relativně málo obsahu hře neprospívá a sice na pár večerů a hodin zabaví, ale není to nic k čemu se asi hráči budou po několika měsících neustále vracet, ale za ty peníze to rozhodně stojí.
Komentujte