Válečné znásilnění? Neexistuje, řekli Australani a z Call of Duty: WW2 ho vystřihli

Chystaná střílečka Call of Duty: WW2 se vrací do období druhé světové války, což sebou nese řadu kontroverzí. Například v Německu musí být ze hry vystřiženy některé symboly odkazující na Třetí říši.

V Austrálii něco takového nevadí. Dokonce ani explicitní zobrazení válečných masakrů. Protinožcům se naopak nelíbí scéna, ve které je naznačen sexuální útok na ženu.

Konkrétně jde o jednu z misí v příběhové kampani, ve které špionka Rousseau infiltruje budovu obsazenou Němci. V jedné ze scén vidíte, jak německý voják uchopí ženu a zatáhne ji do skříně. Vám akorát poví, ať si všímáte svého. Pokud nezasáhnete, uslyšíte, jak si Němec rozepíná kalhoty, žena se brání a sexuální predátorství pokračuje. Znásilnění tedy není přímo vidět, podle Australanů je však nepřípustné už jeho naznačení.

Bez zipu a sukně prosím

V australské verzi tedy nebude slyšet zvuk rozepínání kalhot. Nebohá žena pak na sobě nemá sukni jako v běžné verzi, ale kalhoty.

Je otázkou, zda podobné zásahy něčemu pomohou. Call of Duty: WW2 se jistě nesnaží glorifikovat násilí na ženách, pouze ho ukazuje jako součást válečného běsnění, které láme charaktery.

Call of Duty: WW2 – video agentky Rousseau

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na